Artikel: Continuous Innovation Training rendeert
Continuous Innovation: Training groot succes
De CI training per wave van ongeveer twintig zogenoemde CI-leads (er zijn in totaal twee waves) bestaat uit twee sessies van drie dagen in het Holiday Inn. De basis sessie vond plaats van 19 tot en met 21 maart en stond helemaal in het kader van kennismaken lmet het fenomeen 'Continuous Innovation' om er vervolgens direct mee aan de slag te gaan. Op 8 mei startte de drie dagen durende verdiepingsessie voor de eerste groep BTO CI-leads.
Afgelopen maandag t/m woensdag is de eerste BTO shift wave gestart met de Green Belt training Continuous Innovation.
Vanuit de verschillende shift afdelingen hebben 20 enthousiastelingen, de zgn. Continuous Imrovement (CI) leads, de eerste drie dagen basis Continuous Improvement gevolgd in het Holiday Inn en zullen in mei nog drie dagen verdieping aangereikt krijgen.
Olv 2 gedreven Belgische trainers van Stanwick zijn vele Process Excellence tools aan bod geweest, maar het leeuwendeel van de tijd is zeer nuttig gespendeerd aan oefenen met de aangereikte tools in kleinere groepjes. Ook is er een bezoek gebracht aan de plant, waarbij verbetervoorstellen moesten worden geïdentificeerd, die eenmaal terug in het Holiday Inn verder zijn uitgewerkt.
Het accent van Continuous Improvement ligt initieel op innovatieve voorstellen die je zelf met een minimum aan inspanning en kosten relatief snel en simpel kunt introduceren. De target ligt op 1 uitgewerkt voorstel per operator voor 2007. Meer omvattende voorstellen zullen worden verzameld en per geval worden gewogen. De CI leads nemen het voortouw, waarbij het een doelstelling is 50% van alle andere BTO shift operators te trainen in basic Process Excellence problem solving tools.
Een brainstorm sessie tijdens de eerste wave leverde al meteen een waslijst aan potentiële voorstellen op.
Tijdens de evaluatie aan het einde van de eerste drie dagen toonden de CI sponsor Andre Hoekstra en de CI projectmanager Bart van Hell zich onder de indruk van de al bereikte resultaten. Ook de deelnemers zelf waren positief. Eén van de CI leads zei na afloop blij te zijn met deze trainingsinvestering, waardoor betrokkenheid en procesefficiëntie toenemen.
Een tweede BTO shift wave met ca. 20 andere deelnemers zal in mei en juni 2007 plaatsvinden. Wordt vervolgd…"
Meer lezen over de Stanwick-aanpak inzake CI training? Lees het artikel geschreven door Hans van Oevere, gepubliceerd in CREDO in ACTION.
















